Chłopięca reprezentacja ZS 3 Szczytno zajęła trzecie miejsce w turnieju finałowym Mistrzostw Województwa Szkolnych Zespołów Sportowych Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Siatkowej. Gorzej poszło koleżankom naszych siatkarzy, które uplasowały się na ostatnim miejscu.

Trójka trzecia w województwie
Drużyna Piotra Lisewskiego (pierwszy z lewej) zajęła trzecie miejsce w województwie

W finałach wystąpiło w obu kategoriach po sześć zespołów. Chłopcy z ZS 3 w grupie trafili na LO Braniewo (2:0) i LO VIII Olsztyn (0:2). W półfinale ulegli LO VII Olsztyn 0:2, ale w meczu o 3. miejsce pokonali 2:1 SMS Ostróda. Triumfowało LO VIII Olsztyn. - Ten brąz jest dla nas złoto – mówi Piotr Lisewski, szkolący męski zespół ze szczycieńskiego ogólniaka. - Obie drużyny z Olsztyna trenujące siatkówkę znacznie dłużej i także poza szkołami były poza zasięgiem.

W składzie zespołu brązowych medalistów znaleźli się: Michał Ruszczyk, Tomasz Pajewski, Konrad Lisewski, Karol Wlazło, Mateusz Drózd, Dawid Rybiński, Dawid Przybylski, Paweł Rosa, Michał Ciszek, Szymon Ogniewski, Szymon Caliński i Filip Gleba. MVP drużyny został Konrad Lisewski.

Sukces w postaci awansu do turnieju finałowego odniosły także dziewczęta. Niestety, rywalki okazały się zbyt wymagające i szczytnianki zajęły szóste miejsce. Wygrało LO II Elbląg.

Finał wojewódzki przeprowadzony został w halach szczycieńskiego ZS 3 i MOS-u.